O mnie

Nazywam się Ryszard Skowron (nick oniRy, loo_oniRy lub loosis). 

Na początku lat 90 rozpocząłem przejawiać zamiłowanie do komputerów, to pokierowało mnie na studia. W roku 1999 zawodowo rozpocząłem zabawę z komputerami, na początku zajmowałem się wszystkim po trochu, szukając miejsca w zawodzie informatyka. Obecnie robię to, co lubię, czyli zarządzam siecią i serwerami w miejscu pracy. 
Dodatkowo zajmuję się bezpieczeństwem, głownie ochroną danych osobowych. Od 1999 roku pełnię funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji, w obecnym miejscu pracy na podstawie Zarządzenia Burmistrza Miasta Lubań. 
W roku 2014 zostałem Kierownikiem Referatu Informatyki, mały awans zawodowy.
W latach 2003-2005 był krótki okres współpracy z magazynem hakin9 jako betatester, nawet umieścili mnie dwa razy w stopce redaktorskiej.
Profil zawodowy umieściłem na portalach Linkedin.

Uwielbiam słuchać muzyki, co dokładnie odzwierciedla mój profil na lastfm.

Od 2001 roku jestem w związku z cudowną kobietą a 17 sierpnia 2005 roku urodziła się moja ukochana córcia Weronika. Jestem tatusiem. 10 września 2011 roku zmieniłem stan cywilny, po 10 latach ożeniłem się z moim aniołem.

Edukacja :
2000 - Wyższa Szkoła Techniczna w Legnicy – Studia inżynierskie – Systemy i sieci komputerowe
Inżynier informatyki o specjalności systemy i sieci komputerowe

2011 – Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości oraz Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki - Studia podyplomowe – Systemy sieciowe i bazodanowe

Stowarzyszenia :
1999 – Polskie Towarzystwo Użytkowników Novell’a (Przynależność elektroniczna, w roku 2000 byłem pełnym członkiem)
2008-2014 – Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Dolnośląski