Bat-Cave Tour to trasa promująca najbardziej szaloną, dziwaczną muzykę z kręgu określanego jako batcave, deathrock, gothic-punk, post-punk, coldwave, gothabilly oraz innych upiornych gatunków muzycznych.
W poprzednim poście przedstawiłem zespoły, które będą występować na Castle Party 2009. Niniejszym przedstawiam zespoły, które na pewno będę chciał zobaczyć.
Castle Party 2009 – 24-26 lipca FRONT 242 (be) COVENANT (se) DIARY OF DREAMS (de) CREMATORY (de) ICON OF COIL (no) DREADFUL SHADOWS (de) FADING COLOURS (pl) ARTROSIS (pl) SPECTRA*PARIS (it) – side-project of Elena Alice Fossi, the co-leader of Kirlian Camera DEATHCAMP PROJECT (pl) PSYCHE (ca) VARIETE (pl) NUNIQ (ex NUN, pl) SKINNY PATRINI (pl) MADRE DEL VIZIO (it) NDUKTI (pl) MOON FAR AWAY (ru) NOT (pl) JACQUY BITCH (fr) SOLAR FAKE (de) – electro project of Sven Friedrich, the singer of Zeraphine & Dreadful Shadows JOY DISASTER (fr) HEAD-LESS (de) VIC ANSELMO (lv) IRFAN (bg) DEPRESSIVE DISORDER (cz) AESTHETIC MEAT FRONT (de) – performance project strona oficjalna - http://castleparty.com strona myspace - http://www.myspace.com/castleparty
Pod koniec artykułu, który napisałem i został opublikowany na portalu bat-cave.pl w dniu 22 sierpnia 2007 roku powinienem podziękować osobom, dzięki, którym on powstał a zwłaszcza portalowi http://xiii-stoleti.rockmetal.art.pl , Tomaszowi „Nosfertu” Beksińskiemu za tłumaczenia tekstów, oraz ghostmaniac’owi za wstęp.
Poniższy artykuł ukazał się na portalu bat-cave.pl w dniu 22 sierpnia 2007 roku ( http://bat-cave.pl/readarticle.php?article_id=120 ). Był to dla mnie pierwszym artykułem opisującym ulubiony zespół. Nastał rok 1296. Czas ciemności, chaosu i czarnej magii. Dzikie hordy wilkołaków ciągnęły przez Europę. Przez dzień ukrywały się w lasach, a nocami napadały na wioski i samotne domostwa. Kto dostał się w ich pazury został niemiłosiernie rozszarpany.Po zmroku ludzie bali się opuszczać swe domostwa. Strach rozszerzał się szybko. Nic ich nie mogło zatrzymać. Księżyc oświetlał ich drogę, a diabeł kierował ich krokami. Całe kraje były owładnięte grozą i strachem. Złowieszczą ciszę nad nocnym krajobrazem przenikało tylko ich tęskne wycie.
W okresie współpracy z portalem bat-cave.pl napisałem biografię zespołu Miguel and the Living Dead, która nie została przyjęta. Poniżej przedstawiam ją, część została wykorzystana w wikipedii.
Na stronie http://www.noiseannoys.com.pl/ w nowościach wydawca do promocji nowego krążka Migueli posłużył się fragmentem mojej recenzji. Zespół, któremu udało się po okresie zastoju na mrocznej scenie w Polsce, wpompować w nas nową krew. Uważam, że nie ma potrzeby przedstawiać zarysu historycznego, gdyż są już legendą, a jak wiadomo legendy wstyd nie znać. Bez nadmiernej reklamy są już mocno zakorzenieni na rynku muzycznym. (...) Muzycznie to coś pomiędzy horror punkiem a gothabilly polane piekielnym sosem rock'n'rolla z dodatkami w postaci smaczków odnoszących się do spaghetti westernów. Cudo!" OniRy (bat-cave.pl) Zastanawiam czemu został zrobiony błąd w moim pseudonimie … nick’u. Niemniej to właśnie fragment mojej recenzji jest reklamą najnowszej płyty Postcard From The Other Side.
Powyższa recenzja ukazała sie na portalu bat-cave.pl w dniu 19 czerwca 2007 roku ( http://bat-cave.pl/readarticle.php?article_id=106 ). Bardzo mocno wtedy chciałem opublikować recenzję tego zespołu. To był mój ulubiony band. Można było tej muzy słuchać na okrągło, wielkie wydarzenie w Polsce, nikt tak nie grał przed nimi i po nich.
Powyższa recenzja ukazała sie na portalu bat-cave.pl w dniu 9 maja 2007 roku ( http://www.bat-cave.pl/articles.php?article_id=104 ), z wielką radością pisałem drugą recenzje dla portalu bat-cave.pl. Byłem pełen nadzieji …
Powyższa recenzja ukazała sie na portalu bat-cave.pl w dniu 2 maja 2007 roku ( http://bat-cave.pl/readarticle.php?article_id=102 ), ją rozpoczynam swoją przygodę z niniejszym blogiem. Jest to pierwsza recenzja jaką napisałem. Zobaczymy jak się wszystko potoczy.